Lufta për jetë a vdekje mes peshave të rënda, fund i përgjakshëm

  • G.G /
  • 23 prill 2021 - 09:41
Lufta për jetë a vdekje mes peshave të rënda, fund i përgjakshëm

Një betejë me fund të përgjakshëm është zhvilluar në Parkun Kombëtar Luangwa në Zambia mes një luani dhe një bualli.

Luani, me një peshë rreth 200 kilogramë sulmoi i vetëm një buall me peshë rreth 860 kilogramë, një pre aspak e lehtë për të.

Fotografi Matt Armstrong-Ford filmoi betejën që zgjati rreth një orë dhe përfundoi me luanin e përgjakur, pasi u sulmua me brirë disa herë nga bualli.

(Kosova Sot Online)