Kryeministri Kurti pret në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut

  • G.G /
  • 23 April 2021 - 13:03
Kryeministri Kurti pret në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmanin.

Osmani gjatë ditës është takuar edhe homologen e tij, Donika Gërvalla, si dhe presidenten Vjosa Osmani

Ai ka mbajtur një konferencë të përbashkët me Gërvallën ku tha se shteti i tij mbështet dialogun Kosovë-Serbi që përfundon me njohje reciproke dhe se mbështet Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së.

(Kosova Sot Online)