Kryeministri Kurti emëron edhe një zëvendësministër

  • G.G /
  • 23 prill 2021 - 13:58
Kryeministri Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka emëruar sot edhe një zëvendësministër.

Arsim Berisha është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Shëndetësisë.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Arsim Berishën, zëvendësministër të Shëndetësisë, të cilit i ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij”, thuhet në komunikatën për media që ka nisur Qeveria.

(Kosova Sot Online)