Në Kuvend sot debatohet për menaxhimin me COVID-19 dhe sigurimin e vaksinave

  • E.K /
  • 26 prill 2021 - 08:06
 Në Kuvend sot debatohet për menaxhimin me COVID-19 dhe sigurimin e vaksinave

Sot do të mbahet seanca e rregullt plenare në Kuvendin e Kosovës. Në këtë seancë ndër tjerash do të debatohet gjendjen me pandeminë Covid-19 dhe sigurimin e vaksinave anti-COVID, kjo pas  kërkesës së Partisë Demokratike të Kosovës.

Seanca do të mbahet të hënën në orën 10:00.

Ndërkohë që inicimin e kërkesës së PDK-së për debat parlamentar e mirëpriti, Abelard Tahiri, i cili pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të mbajtur javën që lamë pas, adresoi edhe kritika ndaj qeverisë Kurti për menaxhimin me pandeminë dhe vonesat në sigurimin e vaksinave anti-Covdi 19.

Para këtij debati parlamentar, shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri kërkoi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia të raportojë në Komisionin për Shëndetësi.

(Kosova Sot Online)