Mot i nxehtë edhe sot në Kosovë

  • E.K /
  • 30 prill 2021 - 08:22
Mot i nxehtë edhe sot në Kosovë

Sot dhe nesër do të mbajë me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius.

“Moti për dy ditë 30.04-01.05.2021. Do të mbajë mot i vranët dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

(Kosova Sot Online)