Burri fiton pesë milionë në lotari me “tiketë të gabuar”

  • S.A /
  • 08 maj 2021 - 08:09
Burri fiton pesë milionë në lotari me “tiketë të gabuar”

Një burrë që fitoi një shumë prej 5 milionë dollarësh nga Lotaria Arsimore e Karolinës së Veriut tha se I ka borxh nëpunësit të dyqani i cili i dha atij biletën e gabuar.

Jonathan Bate, një banor i New York-ut u tha zyrtarëve të Lotarisë Arsimore të Karolinës së Veriut se ai ndaloi pas punës në dyqanin Family Fare në Burlington për të blerë një biletë lotarie gërvishtëse, shkruan UPI, transmeton KlanKosova.tv.

Pjesa qesharake në lidhje me biletën është “unë kam marrë një biletë të gabuar”tha Bate.

” Unë kërkova një dhe mora një tjetër dhe thjesht thashë: Mirë”.

Reklamë

Bileta, një lojë Fortune me 20 dollarë i dha atij një çmim kryesor prej 5 milionë dollarësh.

Ai u shpreh se nuk mund ta besonte që kishte fituar dhe se po bën plane me paratë e fituara.

(Kosova Sot Online )