“Vozitësi e humbi kontrollin mbi veturën”, policia deklarohet pas vdekjes së dy 8-vjeçarëve në Shtime

  • E.K /
  • 10 maj 2021 - 09:19
 “Vozitësi e humbi kontrollin mbi veturën”, policia deklarohet pas vdekjes së dy 8-vjeçarëve në Shtime

Dy 8-vjeçarë kanë vdekur pasi që janë goditur me veturë nga një person në fshatin Carralevë të Shtimës.

Policia ka dhënë detaje për rastin në raportin 24-orësh.

Në raport thuhet se i dyshuari është arrestuar, derisa, bëhet e ditur se i njejti kishte humbur kontrollin mbi veturën kur edhe kishte goditur dy viktimat.

Dy viktimat u dërguan në emergjencën e Shtimës e pastaj në QKUK, ku edhe ndërruan jetë.

“Fsh. Caraleve, Shtime 09.05.2021 – 16:12. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti përderisa ishte duke drejtuar veturën, humb kontrollin mbi veturën dhe në trotuar godet dy viktimat meshkuj kosovar (të mitur). Dy viktimat fillimisht janë dërguar ne emergjencën e Shtimes e me pas ne QKUK ku edhe kanë ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

(Kosova Sot Online)