Radhë të gjata për vaksinim, policia shkon tek salla “1 Tetori”

  • G.G /
  • 12 May 2021 - 10:15
Radhë të gjata për vaksinim, policia shkon tek salla “1 Tetori”

Radhë të gjata të njerëzve janë krijuar sot tek salla “1 Tetori” në Prishtinë.

Atje është duke vazhduar vaksinimi i të moshuarve me vaksinën kundër Covid-19.

Në bazë të disa fotografive të publikuara në rrjetet sociale shihet se një numër i madh i njerëzve kanë shprehur interesimin që të marrin këtë vaksinë.

Atje tanimë kanë arritur edhe pjesëtarët e Policisë së Kosovës të cilët po tentojnë qa ta mbajnë radhën dhe distancën.

Kujtojmë që sot ka filluar edhe vaksinimi i personave mbi moshën 65-vjeçare. 

(Kosova Sot Online)