Aksidentohen dy vetura në Skenderaj, lëndohen 7 persona

  • E.K /
  • 14 maj 2021 - 22:08
 Aksidentohen dy vetura në Skenderaj, lëndohen 7 persona

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e aksidentimit të dy veturave në fshatin Llaushë të Skenderajt.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës së Jugut, Avni Zahiti.

Ai ka bërë me dije se të shtatë të lënduarit po marrin trajtim mjekësor.

“Aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur rreth  orës 16:00, në një rrugë lokale në fshatin Llaushë të Skenderajt. Në aksident ishin të përfshira dy vetura, si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të pësuara shtatë (7) persona kanë kërkuar tretman mjekësor”, njoftoi Zahiti.

(Kosova Sot Online)