Përplasi për vdekje 62-vjeçarin, arrestohet shoferi 37-vjeçar

  • E.K /
  • 15 maj 2021 - 14:50
 Përplasi për vdekje 62-vjeçarin, arrestohet shoferi 37-vjeçar

Një 37-vjeçar me iniciale E.G. është arrestuar nga policia pasi duke drejtuar automjetin e tij në kryqëzim me rrugën “Jordan Misja”, ka aksidentuar biçiklistin,  G. R., 62 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në spital.

Në lidhje me këtë ngjarje materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme.

“Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” të shtetasit:

E. G., 37 vjeç, pasi në rrugën “Asim Vokshi”, në kryqëzim me rrugën “Jordan Misja”, ka aksidentuar biçiklistin,  G. R., 62 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në spital.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme’, njofton policia.

(Kosova Sot Online)