Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në Veternik, një person përfundon në spital

  • A.P /
  • 18 maj 2021 - 23:34
Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në Veternik, një person përfundon në spital

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti të rëndë që ka ndodhur para një ore në Veternik.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 22:30 në rrugën që qon për në Veternik, ka ndodhë një vetaksident trafiku. Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti”, ka thënë Ahmeti.

(Kosova Sot Online)