Aksidentohet minibusi me pasagjerë nga Kosova në Bullgari, vdes shoferi

  • E.K /
  • 25 maj 2021 - 15:13
 Aksidentohet minibusi me pasagjerë nga Kosova në Bullgari, vdes shoferi

Një minibus me pasagjerë nga Kosova është aksidentuar mëngjesin e sotëm në autostradën Maritsa në Bullgari.

Siç raporton mediumi lokal bullgar Haskovo, nga ky aksident ka mbetur i vdekur shoferi që po voziste automjetin, derisa katër pasagjerët kanë shpëtuar.

Njëri prej tyre është lënduar rëndë dhe është dërguar në Repartin e Neurokirurgjisë në Spitalin Haskovo, kurse tre të tjerët janë ekzaminuar dhe janë lanë për trajtim në shtëpi.

Aksidenti ndodhi në orën 4 të mëngjesit, saktësoi Ministria e Brendshme.

Minibusi me pasagjerët nga Kosova u rrotullua dhe arsyet ende nuk dihen.

(Kosova Sot Online)