Moti për dy ditët e ardhshme, sërish ndryshime

  • A.P /
  • 27 maj 2021 - 17:36
Moti për dy ditët e ardhshme, sërish ndryshime

Të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Dita e shtune parashihet kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.


(Kosova Sot Online)