Arben Vitia raporton sot për menaxhimin e pandemisë dhe procesin e vaksinimit kundër COVID-19

  • E.K /
  • 01 qershor 2021 - 08:18
 Arben Vitia raporton sot për menaxhimin e pandemisë dhe procesin e vaksinimit kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, do të raportoj para Komisionit për Shëndetësi të Kuvendit të Kosovës.

I pari i Shëndetësisë do të raportoj lidhur me menaxhimin e pandemisë dhe procesin e vaksinimit kundër COVID-19.

Ai do të raportoj edhe për strategjinë legjislative të dikasterit me të cilin ai po udhëheq.

Komisioni ku pritet të raportoj Vitia do të mblidhet në ora 09:00.

(Kosova Sot Online)