Lumir Abdixhiku: Rendi është që kryeministri Kurti ta shkarkojë Rakiqin

  • E.K /
  • 02 qershor 2021 - 15:42
 Lumir Abdixhiku: Rendi është që kryeministri Kurti ta shkarkojë Rakiqin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, kërkoi nga kryeminstri Kurti që ta shkarkoj Goran Rakiqin, ministër nga radhët e komunitetit serb i cili një ditë më herët e quajti kryeministrin me fjalën hipokrit.

“Si është e mundur një ministër ta ofendoj kryeministrin e tij dhe të mos ketë reagim, nga sot ky relacion nuk mund të funksionoj,  rendi është që kryeministri ta shkarkoj ministrin e vet”, tha Abdixhiku.

Ai këto komente i bëri në debatin “Fol Hapur” ku është duke diskutuar me gazetarë dhe përfaqësues të shoqërisë civile në Kosovë.

(Kosova Sot Online)