Anglezja shpëton motrën binjake duke qëlluar krokodilin me grushta

  • G.G /
  • 08 qershor 2021 - 13:47
Anglezja shpëton motrën binjake duke qëlluar krokodilin me grushta

Kur një krokodil mbërtheu motrën e saj, kishte vetëm një mundësi për Georgia Laurie – ajo e qëlloi atë më grusht në fytyrë.

Binjaket 28-vjeçare po notonin në Meksikë kur Melissa u kap dhe u tërhoq nën ujë nga zvarranikët.

Motrat ishin në një lagunë afër Puerto Escondido, të dielën, kur ndodhi sulmi, ku ato kishin shkuar për të parë breshkat.

Ato po udhëtonin, punuar vullnetare në rezervatet e kafshëve, tregoi motra Hana për Radio 1 Newsbeat.

‘Ajo filloi ta godiste’

Ndërsa po notonin, Melissa u zhduk nën ujë dhe Xhorxhia po përpiqej ta gjente.

Krokodilët  përpiqen të mbyten viktimat e tyre.

“Xhorxhia e gjeti motrën pa ndjenja dhe filloi ta tërhiqte për ta hipur të sigurtë në anije”, thaë 33-vjeçarja Hana nga Alton në Hampshire.

“Ajo e tërhoqi zvarrë kur krokodili po kthehej për të vazhduar atë që la – kështu që ajo sapo e pa filloi ta godiste.

“Ajo kishte dëgjuar që me disa kafshë, kjo është ajo që duhet të bësh”.

Hana tha se Melissa ishte hedhur si një “kukull lecke” nga krokodili.

“Për fat të mirë, motra e saj binjake super ishte atje dhe e goditi atë kafshë pa pushim kur ai u kthyer rreth tre herë dhe e shpëtoi.”

(Kosova Sot Online)