Ford Escort e Lady Dianës do të dalë në ankand, ja sa është çmimi fillestar

  • E.K /
  • 14 qershor 2021 - 14:35
Ford Escort e Lady Dianës do të dalë në ankand, ja sa është çmimi fillestar

Makina që Princi i Uellsit i dha Diana Spencer si një dhuratë fejese është gati të dalë në shitje.

 Dhurata e Carlos daton në maj 1981 dhe për njëzet vjet pronari aktual e mbajti atë në garazh, duke mbajtur sekret origjinën e saj.

 Tani më 29 qershor, ai do të dalë në ankand nga Reeman Denise Auctioneers and Valuers. 

Makina, siç është raportuar nga vetë shtëpia e ankandit, ende mban targën origjinale, ka udhëtuar 83,000 milje (rreth 133,000 kilometra) dhe është akoma e pajisur me bojën dhe tapicerinë origjinale, me një vlerë të vlerësuar prej rreth 35 dhe 45 mijë euro . 

Ford ishte vetura personale e Princeshës Diana në marrëdhëniet e saj të hershme me Princin e Uellsit.

(Kosova Sot Online)