Vjehrra bashkë me djalin rrahin gruan dhe vajzën e këtij të fundit

  • E.K /
  • 15 qershor 2021 - 09:34
 Vjehrra bashkë me djalin rrahin gruan dhe vajzën e këtij të fundit

Një burrë nga Malisheva dhe nëna e tij dje gjatë ditës dyshohet se kanë ushtruar dhunë ndaj gruas së të njëjtit dhe vajzës së tij.

Gruaja dhe vajza e saj kanë pranuar tretman mjekësor.

I arrestuar ka mbetur babai i vajzës dhe bashkëshorti i gruas që morën lëndime trupore.

“Malishevë 14.06.2021 – 18:00. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar së bashku me nënën e tij femër  kosovare, ka ushtuar dhunë ndaj vajzës së tij dhe bashkëshortes së tij viktimave femra kosovare. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

(Kosova Sot Online)