Raporti i fundit i IKSHPK’së: 1 viktimë dhe 8 raste të reja me COVID-19

  • A.P /
  • 20 qershor 2021 - 14:39
Raporti i fundit i IKSHPK’së: 1 viktimë dhe 8 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë është raportuar edhe 1 viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 8 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi i MSH’së:

#Bashkëiadalim 20 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 965 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 133.868 doza të vaksinës.

Deri më sot 17.811 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.112 testime, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.227.

Në total numri i rasteve aktive është 174.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!

(Kosova Sot Online)