Time Kadriaj përplaset me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvend

  • G.G /
  • 08 korrik 2021 - 11:49
Time Kadriaj përplaset me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvend

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj është përplasur me deputetët e Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës pasi ajo filloi fjalën e saj në seancë për shkarkimet e bordeve nga qeveria Kurti.

Kadriaj ka ndërprerë fjalën e saj duke iu drejtuar deputetëve të VV-së se nuk i pyet se çfarë duhet të flasë pasi paraprakisht kryesuesja e seancës Saranda Bogujevci iu drejtuar deputetes së AAK-së se janë duke diskutuar për shkarkimin e Bordit të RTK-së.

“A duhet me të vetë ty se çka me folë, çka keni, une të veti ty çka me folë a”, u është drejtuar Kadrijaj deputetëve të VV-së.

Deputetja më pas ka kërkuar nga nënkryetarja Bogujevci që t’i disiplinojë deputetët e partisë së saj.

“Kryesuese a mundesh me mbajt pak rendin dhe disiplinoj këta anëtarët e Byrosë Politike të Vetëvendosjes” është shprehur Kadriaaj.

Pas kësaj Bogujevci ka kërkuar nga deputetja që të ketë kujdes me fjalët.

“Zonja Kadriaaj të lutem keni kujdes me fjalën në fakt u tërheqa vërejtjen të gjithë deputetëve që ishin duke folë”, tha Bogujevci.

(Kosova Sot Online)