Gjendet një kallashnikov në shtëpinë e një 50-vjeçari në Prizren

  • G.G /
  • 16 July 2021 - 15:12
Gjendet një kallashnikov në shtëpinë e një 50-vjeçari në Prizren

Sot, hetuesit policorë të Stacionit Policor “Veri” në Prizren, zbatuan një urdhër kontrollë të Gjykatës Themelore në Prizren, në shtëpinë dhe objektet përcjellëse të një personi i dyshuar.

Polcia e Kosovës në shtëpinë e të dyshuarit J.J, i lindur në vitin 1971, gjetën armë ilegale.

Kontrolli i shtëpisë dhe objekteve përcjellëse u krye në prezencë të avokatit mbrojtës dhe hetuesit policorë gjetën një armë të tipit pushkë automatike AK47, prodhim kinez.

“Në lidhje më këtë rast në konsultim me prokurorin e shtetit, policia inicioj rastin të klasifikuar si vepër penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve”. Rasti është duke u hetuar në procedurë të rregullt”, thuhet në komunikatën e PK-së.

(Kosova Sot Online)