Krijesa e rrallë shumëngjyrëshe gjendet në bregdetin e Oregonit

  • G.G /
  • 21 July 2021 - 08:26
Krijesa e rrallë shumëngjyrëshe gjendet në bregdetin e Oregonit

Një peshk i madh shumëngjyrësh u gjet në bregdetin e Oregonit, SHBA. Peshku Opah, i njohur ndryshe si peshku i hënës u zbulua në Sunset Beach në Seaside, një qytet në anën veriperëndimore të shtetit.

Krijesa shumëngjyrëshe, rreth një metër e gjatë kishte një përzierje të argjentë dhe të kuqërremtë të ndritshme dhe luspa portokalli me pika të bardha.

Peshku është & quot; i rrallë në bregdetin e Oregonit & quot; Akuariumi Bregdetar tha.

Keith Chandler, menaxheri i përgjithshëm i Akuariumit Seaside, tha për CNN: “Ata janë peshq mjaft të mrekullueshëm dhe normalisht nuk i shohim në breg. Ishte mjaft emocionuese për vendasit”.

(Kosova Sot Online)