Stafi i spitalit s’dinte mirë anglisht, fotoja me udhëzimet e tyre për pacientin bëhet virale

  • G.G /
  • 21 July 2021 - 10:30
Stafi i spitalit s’dinte mirë anglisht, fotoja me udhëzimet e tyre për pacientin bëhet virale

Një student amerikan ishte për një vizitë në Kinë kur u sëmur dhe përfundoi në spital.

Atje, ata vendosën të kryenin operacionin në mëngjes dhe mori udhëzime se si të sillej deri atëherë në këtë shënim!

Infermierët shkruan se ai nuk merr ushqim ose lëngje pas orës 22, dhe se ai shkon nën thikë në 8 të mëngjesit.

Kjo është një procedurë normale dhe nuk ka asgjë të diskutueshme. Sidoqoftë, kur të shihni se si e vizatuan, do të kuptoni pse mesazhi u bë hit!

Djali, natyrisht, postoi mesazhin në rrjetet sociale dhe bëri mijëra të qeshin! 

(Kosova Sot Online)