99 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme në Kosovë

  • G.G /
  • 24 July 2021 - 12:36
99 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme në Kosovë

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 91 pacientë janë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme në Kosovë.

Sipas SHSKUK’së, 22 pacientë të shtrirë janë të konfirmuar pozitiv me COVID-19.

1 pacientë është në gjendje të rëndë shëndetësore ndërsa 55 pacientë janë me oksigjenoterapi.

Shkrimi i plotë:

ShSKUK : 91 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

22 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

55 me oksigjeno-terapi

1 në gjendje të rënduar shëndetësore

Në QKUK, 78 pacientë të shtrirë, 12 prej tyre Covid-19 pozitivë

– Klinika Infektive, 31 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 46 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 1 paciente

Në spitalet e përgjithshme, 13 pacientë, 10 prej tyre Covid-19 pozitivë, 8 me oksigjeno-terapi

– Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

– Spitali i Vushtrrrisë, 1 pacient

– Spitali i Gjilanit, 10 pacientë.

(Kosova Sot Online)