“Ani kur po i shoh këta të estradës..”, Latifi u reagon artistëve që po deklarohen për çështjet politike

  • E.K /
  • 31 korrik 2021 - 15:08
 “Ani kur po i shoh këta të estradës..”, Latifi u reagon artistëve që po deklarohen për çështjet politike

Profesori universitar, Blerim Latifi, u ka reaguar artistëve që po deklarohen në politikë.

Latifi përmes një postimi në Facebook ka thënë se kur po i sheh këto deklarime, po i kujtohet filozofi Platoni që e konsideron se politika po humbet vlerën e saj kur merret gjithkush me të.

“Ani kur po i shoh kta t’estradës e t’showbizit duke u deklaru për çështjet e komplikume të politikës, fill po m’shkon mendja të Platoni që konsideron se politika e humbet vlerën e saj kur merret gjithkush me të”, tha Latifi.

Kujtojmë se ‘Ballkani i Hapur’ mori reagime të shumta nga artistë shqiptarë, të cilët kritikuan Edi Ramën, për marrëveshjen që u nënshkrua në Shkup mes Maqedonisë së Veriut, Serbisë dhe Shqipërisë për iniciativën e quajtur tashmë “Open Balkan”.

Në mesin e artistëve që reaguan ishte Besa Kokdhima, Morena Taraku dhe Genc Prelvukaj.

(Kosova Sot Online)