Konjufca: Krasniqi e Gjakova vulosën suksesin madhështor të Majlinda Kelmendit

  • A.P /
  • 02 gusht 2021 - 22:35
Konjufca: Krasniqi e Gjakova vulosën suksesin madhështor të Majlinda Kelmendit

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka thënë se Kosova sonte është në festën e madhe të triumfit historik në Lojërat Olimpike Tokyo 2020.

“Nga dy Olimpiada, vashat tona, me trajnerin Driton Kuka, i sollën Kosovës tri medalje të arta. Sukses i jashtëzakonshëm, ëndërr e shumë shteteve të botës. Përgëzime, mirënjohje dhe falënderime për tërë ekipin tonë olimpik, që na bëri krenarë me arritjet kolosale në Tokio”, ka thënë ai.

(Kosova Sot Online)