Zjarr i madh në Fushë Kosovë

  • A.P /
  • 02 gusht 2021 - 21:41
Zjarr i madh në Fushë Kosovë

Një zjarr i madh ka shpërthyer në disa fshatra të Fushë Kosovës.

Zjarri i cili nisi në sipërfaqet hamullore tashmë po rrezikon edhe shtëpitë e banueshme.

Ekipet e zjarrëfikësve janë në vendin e ngjarjes.

Zjarri ka shpërthyer në vendbanimet Mesbardh dhe Kozmin.

(Kosova Sot Online)