Temperatura të larta sot në Kosovë, pasdite pritet shi e bubullima

  • E.K /
  • 10 August 2021 - 08:11
 Temperatura të larta sot në Kosovë, pasdite pritet shi e bubullima

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për sot dhe ditët e ardhshme.

10.08 – Shumë nxehtë e kryesisht me diell. Pasdite vonë, përreth viseve malore me mundësi për rrebesh shiu e bubullima.

11.08 – Mbetet nxehtë, me diell e vransira, e vonë pasdite, priten mundësi për zhvillime të rrebesheve me bubullima.

12.08 – Kryesisht me diell dhe nxehtë.

13.08 – Mbetet nxehtë, e kryesisht me diell.

Temperaturat minimale luhaten nga 15C deri 19C, e maksimalet nga 35C, deri ditën e premte zbresin në 30C. Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga krahu verior 3-9m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rënies rreth vlerave normale.

(Kosova Sot Online)