Gjendet një gjarpër 6 metra i gjatë brenda tualetit

  • E.K /
  • 11 gusht 2021 - 09:20
 Gjendet një gjarpër 6 metra i gjatë brenda tualetit

Një burrë i shqetësuar nga zhurma e tualetit të tij duke u skuqur vazhdimisht u tmerrua kur zbuloi një gjarpër të madh që fshihej brenda tij.

Individi i tronditur, i cili jeton në qytetin Breitenfurt, pranë kryeqytetit të Austrisë Vjenë, u ngrit nga shtrati dhe u drejtua për në banjë për të kontrolluar se çfarë po ndodhte.

Ai u tmerrua kur zbuloi një kafshë masive gjashtë metra të gjatë e cila e kishte bërë veten më shumë se të rehatshme në objektet e tij, raporton Mirror.

Burri thirri shërbimet e urgjencës dhe zjarrfikësit nxituan në shtëpinë e tij për të hequr qafe gjarprin Eskulapian.

Ato shpesh rriten deri në dy metra të gjatë në madhësi. Lukas Derkits, një zëdhënës i Brigadës së Zjarrit të Modling, tha për Sun se speciet e gjarprit të zbuluar janë vendas në Evropë dhe janë një nga zvarranikët më të mëdhenj që mund të gjeni në kontinent.

Zjarrfikësit ishin në gjendje ta çlironin gjarprin para se ta lëshonin përsëri në pyll.

Fatmirësisht për individin e paemëruar, lloji i gjarprit është i pazakontë. Ato gjenden normalisht në Francë dhe shumicën e Evropës qendrore dhe lindore.

Ky nuk është gjarpri i parë rrëshqitës që bën titujt e mediave ndërsa fshihej në një tualet në Austri këtë verë. 

(Kosova Sot Online)