Këto janë masat që pritet të merren në mbledhjen e sotme

  • G.G /
  • 12 gusht 2021 - 16:19
Këto janë masat që pritet të merren në mbledhjen e sotme

Qeveria e Kosovës pritet që të miratojë masat e reja në mbledhjen e sotme që pritet të mbahet me fillim nga ora 16:00. Këto masa vijnë pas rritjes së rasteve ditëve të fundit.

Media merr vesh nga burime se nga 20 gushti, hyrja në ambientet e klubeve të natës, diskotekave, dasmave dhe ahengjeve të tjera nuk do të lejohet pa certifikatën e vaksinimit për vaksinimin e plotë ose marrjen e një doze.

Nëse s’janë të vaksinuar, ata duhet të posedojnë test RT-PCR negativ për COVID-19 jo më të vjetër se 72 orë.

Ose duhet të kenë dëshmi se e kanë kaluar COVID-19.

Këto masa janë pjesë e draftit i cili pritet të shqyrtohet dhe miratohet në mbledhjen e sotme. 

(Kosova Sot Online)