Hysen Durmishi denoncon një person: Ky numër i telefonit po iu shkruan njerëzve në emër timin

  • E.K /
  • 19 August 2021 - 15:33
 Hysen Durmishi denoncon një person: Ky numër i telefonit po iu shkruan njerëzve në emër timin

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka treguar se ka denoncuar në organet e rendit një person për të cilin thotë se po prezantohet në emër të tij dhe po i kontakton miqtë e Durmishit.

Durmishi ka shkruar në Facebook se organet e rendit i ka njoftuar nga distanca, pasi gjendet në pushime, por thotë se denoncimin në polici do ta bëjë edhe kur të kthehet nga pushimet.

“Mbrëmë kam denoncuar publikisht një person të pa identifikuar deri më tani i cili në emër timin po i’u shkruan miqve të mijë. Facebook-u më ka fshirë postimin e mbrëmshëm sigurisht pas raportimeve të këtij personit ose ndonjë grupi të caktuar. Sot nëpërmjet bashkëpuntorëve të mijë kam njoftuar organet e rendit, kurse sapo të kthehem nga pushimet ku gjindem me familjen time do ta denoncoj personalisht në polici. Edhe një herë, ky numër nuk është i imi dhe ju lutem të mos komunikoni me të”, ka shkruar Durmishi.

(Kosova Sot Online)