Prishtinasi njofton policinë: Instagrami më është hakuar, një person më kërkoi Bitcoin për kthimin e llogarisë

  • E.K /
  • 24 August 2021 - 09:33
Prishtinasi njofton policinë: Instagrami më është hakuar, një person më kërkoi Bitcoin për kthimin e llogarisë

Policia e Kosovës ka njoftuar pë një rast të detyrimit dhe hyrje në sistemin kompjuterik.

Një mashkull ka raportuar se në në aplikacionin Whats up i ka shkruar një person i pa njohur, në gjuhën angleze dhe e ka njoftuar se llogaria e tij e instagramit i është hakuar dhe për kthimin e llogarisë i ka kërkuar para të cilat duhet t’i paguaj në kripto valuat Bitcoin.

Rasti është duke u hetuar.

(Kosova Sot Online)