KQZ’ja publikon listën e kandidatëve të certifikuar për kryetarë të komunave dhe për kuvende komunale

  • E.K /
  • 04 September 2021 - 10:35
 KQZ’ja publikon listën e kandidatëve të certifikuar për kryetarë të komunave dhe për kuvende komunale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar listën e kandidatëve që garojnë për kryetar komune dhe anëtar të kuvendeve komunale nga subjektet politike të certifikuara për zgjedhjet lokale 2021.

Në njoftimin e KQZ, thuhet se lista mund të përmbaj lëshime teknike të cilat do të plotësohen.

“Pra, këto lista të kandidatëve nuk janë finale dhe mund të pësojnë ndryshime në radhitje apo saktësim të të dhënave”, thuhet më tej.

Listën e kandidatëve për kryetar komune mund ta shkarkoni KËTU.

Listën e kandidatëve për anëtar të kuvendeve komunale mund ta shkarkoni KËTU.

Ndryshe, më 17 tetor do të mbahet zgjedhjet lokale në Kosovë.

(Kosova Sot Online)