Princesha shtrihet në spital, mjekët zbulojnë gjendjen e saj

  • E.K /
  • 07 September 2021 - 12:29
 Princesha shtrihet në spital, mjekët zbulojnë gjendjen e saj

Charelene u operua muajin e kaluar dhe disa muaj më vonë ajo pa burrin e saj, Princin Albert dhe fëmijët e tyre që ishin me të gjatë shërimit të saj. Princesha Charlene e Monakos, 43 vjeçe, u shtrua në spital në Afrikën e Jugut pasi i ra të fikët nga komplikimet e shkaktuara nga një infeksion që ajo kontraktoi në maj.

Ajo u pranua në spitalin në Durban me një pseudonim, dhe tani është në gjendje të qëndrueshme.

“Madhëria e saj, Princesha Charlene e Monakos, u dërgua me urgjencë në spital mbrëmjen e së mërkurës pas një kolapsi të shkaktuar nga komplikimet pas një infeksioni të rëndë të veshit, hundës dhe fytit që pësoi në maj. Ekipi i saj mjekësor po e ekzaminon atë, por ata kanë konfirmuar se gjendja e saj është e qëndrueshme”, konfirmoi nga fondacioni që mban emrin e saj.

Charelene u operua muajin e kaluar dhe disa muaj më vonë ajo pa burrin e saj, Princin Albert dhe fëmijët e tyre që ishin me të gjatë shërimit të saj. Charlene Lynette Wittstock është një ish-notare dhe u martua me Princin Albert të Monakos më 2011. Mediat e huaja kohët e fundit kanë filluar të shkruajnë përsëri për divorcin e tyre të mundshëm që kur princesha ishte në Monako në fillim të vitit, por princi pretendon se mezi pret të kthehet në shtëpi.

Sipas pallatit, Charlene udhëtoi në Afrikën e Jugut për të rritur ndërgjegjësimin për gjuetinë e rinoqerontëve. “Gjatë një udhëtimi në kontinentin afrikan si pjesë e një misioni për ruajtjen e kafshëve të egra, Princesha Charlene kontraktoi një infeksion në vesh, hundë dhe fyt që e pengon atë të udhëtojë më tej,” tha pallati në atë kohë.

Çifti nuk festuan as përvjetorin e dhjetë të martesës në korrik për shkak të mungesës së saj, dhe megjithëse zyrtarisht po shërohen nga operacioni, princesha thuhet se po kërkon një shtëpi në Afrikën e Jugut.

(Kosova Sot Online)