Pamje të dhimbshme: Kjo është dhoma ku dyshohet se u dogjën të gjallë dy fëmijët nga Gjakova (Foto)

  • G.G /
  • 08 September 2021 - 12:58
Pamje të dhimbshme: Kjo është dhoma ku dyshohet se u dogjën të gjallë dy fëmijët nga Gjakova (Foto)

Dyshohet se dy fëmijë kanë vdekur sot në fshatin Ujzë të Gjakovës, si pasojë e zjarrit që ka shpërthyer në shtëpinë e tyre.

Lumni Graishta, drejtor i Policisë Rajonale në Gjakovë, ka thënë për rtv21.tv se viktimat dyshohet se janë të moshës 12 dhe 13 vjeçare, të gjinisë mashkullore.

Ai ka shtuar se dyshohet se viktimat gjenden në katin e dytë, në dhomën ku kanë qenë në kohën kur ka shpërthyer zjarri.

(Kosova Sot Online)