Tragjedia në Tetovë: Vetëm edhe një viktimë ka mbetur për t’u identifikuar

  • E.K /
  • 09 shtator 2021 - 11:45
Tragjedia në Tetovë: Vetëm edhe një viktimë ka mbetur për t’u identifikuar

Zjarri që kaploi mbrëmë spitalin modult të Tetovës la të vdekur 11 persona.

Nga ta, tanimë autoritetet kanë identifikuar thuajse të gjitha viktimat, ndërkohë që burimet e Alsat, thonë se po punohet në identifikimin e një të fundit.

Ndryshe, sipas Ministrisë së Shëndetësisë 12 persona kanë mbijetuar dhe po trajtohen në Spitalin e Tetovës dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

“Ministria e Shëndetësisë njofton se në tragjedinë e mbrëmshme në Covid-qlinendrën në Tetovë kanë humbur jetën 14 persona.

Në Covid-qendrën në momentin e shpërthimit të zjarrit ka pasur 26 pacientë, 12 të mbijetuarit janë për kurim në spitalin e Tetovës dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Nuk ka punonjës shëndetësor që kanë humbur jetën ose janë lënduar në këtë tragjedi, disa janë me lëndime të lehta”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

“Ministria e Shëndetësisë shpreh keqardhje deri tek familjet e viktimave. Nga kjo ministri njoftojnë se gjatë gjithë ditës do të informojnë për të gjitha detajet e reja rreth kësaj ngjarje tragjike. Apelojmë deri tek qytetarët dhe mediat që t’i ndjekin informatat zyrtare dhe të përmbahen nga spekulimet për këtë ngjarje të rëndë”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)