Sërish tërmet i fuqishëm në Shqipëri, ndjehet edhe në Kosovë

  • G.G /
  • 15 shtator 2021 - 14:50
Sërish tërmet i fuqishëm në Shqipëri, ndjehet edhe në Kosovë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Shqipërinë.

Sipas Qendrës Evropiane për Monitorimimin e Tërmeteve, fuqia e lëkundjes ka qenë 4.7 ballë të Rihterit.

Epiqendra ishte 13 km larg Koplikut dhe 29 km larg Podgoricës.

Ende nuk dihet nëse i njëjti ka shkaktuar dëme materiale.

(Kosova Sot Online)