Raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

  • G.G /
  • 15 September 2021 - 15:11
Raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që nga dje kanë vdekur 12 persona dhe janë regjistruar 410 raste të reja me COVID-19.

Rastet janë konfirmuar pas testimit të mbi 8 mijë e 700 mostrave.

“Nga 8.789 testime, 410 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 12 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.732 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 140.682. Në total numri i rasteve aktive është 14.501”, ka njoftuar Ministria.

MSh’ja ka njoftuar edhe për shërimin e 1 mijë e 732 personave, derisa janë vaksinuar edhe mbi 22 mijë persona.

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/2089274487896794

(Kosova Sot Online)