A bisedoi emisari i BE-së me Kurtin për hapjen e arkivave, tregon Lejçak

  • E.K /
  • 15 shtator 2021 - 18:40
A bisedoi emisari i BE-së me Kurtin për hapjen e arkivave, tregon Lejçak

Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se nuk ka biseduar për hapjen e arkivave të Kosovës.

Lajçak tha se është duke punuar për të caktuar një takim të radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Lajçak ka arritur sot në Kosovë, ku do të ketë takime me krerët e shtetit.

Të enjten në mëngjes është paraparë takim me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

(Kosova Sot Online)