Për 24 orë 18.555 persona vaksinohen në Kosovë

  • G.G /
  • 18 shtator 2021 - 15:31
Për 24 orë 18.555 persona vaksinohen në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 18.555 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Ndërsa deri më sot me dozën e dytë janë vaksinuar 425.551 qytetarë.

Gjithsej në Kosovë janë vaksinuar 1.147.803 persona.

Gjithashtu në raportin e fundit nga Ministria e Shëndetësisë bëhet e ditur se janë kryer 6.630 testime, prej tyre 259 persona kanë rezultuar pozitiv dhe 850 persona janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë numri i përgjithshëm i të shëruarve është 144.183.

Në total numri i rasteve aktive është 11.862.

(Kosova Sot Online)