Serbët vazhdojnë të qëndrojnë në mes të rrugës

  • G.G /
  • 20 September 2021 - 09:32
Serbët vazhdojnë të qëndrojnë në mes të rrugës

Grupe të mobilizuara serbësh kanë bllokuar pikën kufitare në Jarinjë në shenjë revole ndaj vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për të vendosur reciprocitet në target e automjeteve.

Ata po qëndrojnë në mes të rrugës ani pse janë paralajmëruar nga Njësia Speciale që ta lirojnë atë dhe të rinis qarkullimi i automjeteve në të dy drejtimet.

Policia po zhvillon kontolle të detajuara ndaj automjeteve, ku tashmë shumë kamionë janë ndaluar në këtë zonë kufitare.

Deri tani nuk ka incidente.

(Kosova Sot Online)