Bie numri i vdekjeve dhe rasteve pozitive

  • G.G /
  • 20 shtator 2021 - 15:05
Bie numri i vdekjeve dhe rasteve pozitive

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit rreth gjendjes me COVID-19 në vend.

Përgjatë 24 orëve të fundit, janë testuar 2 mijë e 319 mostra, nga të cilat 48 kanë rezultuar pozitive.

Brenda 24 orëve të fundit, si pasojë e COVID-19 kanë vdekur 6 persona.

MSh ka bërë të ditur se përgjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 903 persona.

Ndërkaq përgjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar 9 mijë e 146 qytetarë.

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/2093177040839872

(Kosova Sot Online)