Ja sa vdekje u shënuan sot nga COVID-19 në Kosovë

  • G.G /
  • 24 September 2021 - 15:03
Ja sa vdekje u shënuan sot nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit kanë vdekur katër persona dhe janë konfirmuar 84 raste të reja me koronavirus.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 4 mijë mostrave.

“Nga 3.823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 786 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411.Në total numri i rasteve aktive është 5.371”, ka njoftuar Ministria.

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/2096414813849428

(Kosova Sot Online)