Kështu dukej Angela Merkel në vitin 1975

  • E.K /
  • 27 September 2021 - 14:09
Kështu dukej Angela Merkel në vitin 1975

Sot llogaritet si gruaja më e fuqishme në botë.

Por, Angela Merkel ish-kancelarja gjermane, shpeshherë e komentuar ka qenë edhe për aparencën e saj.

Me stil të thjesht dhe unik, ajo ka qenë edhe kur ishte e re.

Në një fotografi të vitit 1975, të realizuar me bashkëshortin e parë, Ulrich Merkel, ajo dukej e veshur shumë thjesht me xhinse të gjera dhe dukej krejt ndryshe nëse e krahasojmë me sot.

(Kosova Sot Online)