SHBA tërheq vërejtjen: Nëse nuk përmirësohet situata do ketë pasoja për dy palët

  • G.G /
  • 28 September 2021 - 12:55
SHBA tërheq vërejtjen: Nëse nuk përmirësohet situata do ketë pasoja për dy palët

Departamenti i Shtetit amerikan kanë konfirmuar se edhe Gabriel Escobar do përfshihet në bisedimet e kësaj jave në Bruksel.

‘’Ngjarjet e fundit kanë treguar se mospajtimet mes Beogradit dhe  Prishtinës nëse nuk tejkalohen, do të ndikojnë negativisht në investimet e huaja dhe do të kontribuojnë në largimin e mëtejmë të trurit të ekonomisë së Kosovës dhe Serbisë të realizojnë potencialin e tyre të vërtetë, dhe do të ndëpreresin integrimin e tyre të mëtejmë në institucionet evropiane”, thuhet në përgjigjen e Departamentit Amerikan i Shtetit

Kujtojmë se janë bërë më shumë se 8 ditë prej kur Njësia Speciale është vendosur në pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, në Jarinje dhe Bërnjak, nga ku po implementohet reciprociteti i targave.

(Kosova Sot Online)