Në Spitalin e Pejës po trajtohen 51 pacientë me COVID-19

  • G.G /
  • 01 tetor 2021 - 10:39
Në Spitalin e Pejës po trajtohen 51 pacientë me COVID-19

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 51 pacientë për Covid-19.

Nga ky spital kanë njoftuar se 37 prej tyre janë në oksigjenoterapi, 7 në CPAP maskë dhe 6 në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë Në 24 orët e fundit janë shëruar 4 pacientë.

Njoftimi i plotë:

Gjendja aktuale e pacientëve me Covid-19, datë 1.10.2021:

✓51 pacientë janë të shtrirë;

✓37 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

✓ 7 pacientë janë në CPAP;

✓ 6 pacientë të tjerë në gjendje të rëndë;

✓ 4 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit;

Mbroje vetën vaksinohu.

(Kosova Sot Online)