Automjetet e KFOR-it vendosen në pozicionet e Njësisë Speciale

  • E.K /
  • 02 October 2021 - 09:41
Automjetet e KFOR-it vendosen në pozicionet e Njësisë Speciale

Sot ka nisur zhbllokimi i dy pikave kufitare, Jarinje dhe Bërnjak, të cilat lidhin Kosovën dhe Serbinë.

Në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës, në afërsi të këtyre dy pikave kufitare janë parë pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR.

Në pozicionet ku qëndronin Policia e Kosovës, kanë arritur edhe pjesëtarët e KFOR-IT.

Tërheqja do të përfundojë maksimalisht deri në orën 16:00.

KFOR-i do të vendoset në Jarinje e Bërnjak para se të nisë largimi i sinkronizuar dhe do të qëndrojë për dy javë për të mbajtur ambient të sigurt dhe lëvizje të lirë.

(Kosova Sot Online)