Biden do që problemin Kosovë-Serbi ta zgjidhë më 2022?

  • G.G /
  • 02 tetor 2021 - 12:56
Biden do që problemin Kosovë-Serbi ta zgjidhë më 2022?

Uashingtoni është i përcaktuar që ta forcojë angazhimin e vetë për zgjidhjen e problemit në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Kështu raporton mediumi serb Novosti, që thekson se qëllimi kryesor është arritja e progresit domethënës në normalizimin e marrëdhënieve në mes të dyja vendeve.

Më tej thuhet se Administrata e Joe Biden do që të ketë një lëvizje të madhe drejt marrëveshjes përfundimtare deri në fund të vitit 2020

Këto burime kanë thënë se kjo është arsyeja se pse SHBA tashmë kanë dërguar sinjale serioze drejt liderëve të Kosovës “që të mos bëjnë lëvizje që rrezikojnë sigurinë”.

(Kosova Sot Online)