E rëndë: Digjet një kasolle në Suharekë, vdes një person

  • G.G /
  • 07 October 2021 - 10:54
E rëndë: Digjet një kasolle në Suharekë, vdes një person

Mëngjesin e sotëm është djegur një kasolle në fshatin Nëpërbisht të Suharekës, ku si pasojë e zjarrit një person ka vdekur.

Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Rreth orës 07:44 min, policia ka pranuar informacion se ne afërsi të fshatit Neperbisht KK Suharekë, ka nje incident zjarri. Pasi policia ka dale ne vendin e ngjarjes ka konstatuar se nje kasolle eshte duke u djegur dhe menjeherë ne vendin e ngjarjes kanë dale zjarrfikësit te cilat e kane lokalizuar zjarrin.

Fillimisht eshte provuar te kontaktohet me pronarin e kasolles por i njëjti nuk eshte pergjigjur. Ne mbrendesi te kasolles se djegur jane gjetur eshtra qe besohet se janë eshtra njeriu.

Ne vendin e ngjarjes kanë dale njesitet e hetimeve rajonale dhe forenzikës. Sipas informacioneve te para thuhet se pronari ka jetuar i vetem ne ate kasolle. Per informacione tjera do te njoftoheni me kohe“, tha Osmanollaj.

(Kosova Sot Online)