Vetëvaret 42 vjeçari , ishte rënduar psikologjikisht pasi kaloi Covid 19

  • G.G /
  • 08 October 2021 - 14:15
Vetëvaret 42 vjeçari , ishte rënduar psikologjikisht pasi kaloi Covid 19

Një 42-vjeçar nga fshati Dunicë në Pogradec i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Sipas informacioneve ngjarja ka ndodhur paraditen e kësaj të premte ndërsa burime konfirmojnë se 42-vjeçari Kledjan Çollaku pas Covidit po përballej me një situatë të rënduar psikologjike.

Çollaku kishte kaluar Covid-19 vetëm 2 javë më parë ndërsa të afërmit pohojnë se gjendja psikologjike ishte rënduar së fundmi duke u thënë familjarëve se do të vdiste nga ajo që kaloi.

Përveç gjendjes aktuale 42-vjeçari nuk kishte probleme të tjera përfshi këtu dhe ato ekonomike që ta çonin babain e një fëmije të vogël në aktin fatal.

(Kosova Sot Online)